Stowarzyszenie-Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari
2016-06-17

15-lecie działalności Klubu VM

Spotkanie Jubileuszowe

Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari

pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza

z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia

 


17 czerwca 2016 roku w Centrum Konferencyjnym MON Stowarzyszenie-Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari obchodził jubileusz 15-lecia swojej działalności.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz objął Patronat Honorowy nad uroczystościami stowarzyszenia zrzeszającego weteranów walk II wojny światowej, odznaczonych najwyższym i najstarszym, polskim orderem bojowym.

Niestety, z uwagi na zbieżność terminów uroczystości Klubu VM i zakończenia ćwiczeń Anakonda-16, Pan Minister nie mógł wziąć osobiście udziału w spotkaniu z Damami i Kawalerami VM. Kilka dni przed spotkaniem Minister Macierewicz przysłał do Zarządu Klubu VM pismo, w którym m.in. wyraził satysfakcję z powodu możliwości objęcia patronatem honorowym spotkania oraz złożył życzenia Zarządowi i wszystkim osobom pracującym w Stowarzyszeniu:

Serdecznie dziękuję za zaproszenie do objęcia patronatem honorowym Jubileuszu Obchodów 15-lecia Działalności Stowarzyszenia-Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Mając na uwadze szczególne zasługi Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari dla historii i chwały oręża polskiego oraz wkład w umacnianiu poczucia patriotyzmu społeczeństwa, uprzejmie informuję, że objęcie przeze mnie patronatu honorowego nad tym wydarzeniem traktuję jako honor i zaszczyt.

Wyrażam przekonanie, że obchody Jubileuszu działalności Stowarzyszenia przyczynią się do upowszechniania bohaterskich i chwalebnych dokonań bojowych żołnierza polskiego oraz poszerzania wiedzy o historii wojskowości i tradycjach oręża polskiego. Wydarzenie to w istotny sposób umacnia poczucie patriotyzmu oraz tożsamości narodowej społeczeństwa. Życzę Panu Prezesowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego projektu powodzenia podczas jego realizacji – napisał w liście do Zarządu Klubu VM Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Zapraszamy do "Galerii". Przepraszamy, niektóre z fotografii nie są najlepszej jakości, jednak ze względu na ich wartość archiwalną i pamiątkową, zdecydowaliśmy się je opublikować.

 


GALERIA "15-lecie Klubu VM. Spotkanie Jubileuszowe pod Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej"